انجمن علمی دانشجویان داروسازی یزد در اردیبهشت ماه سال 98 پس از عضوگیری در دانشکده داروسازی یزد و برگزاری رای گیری در بین علاقه مندان تشکیل و فعالیت رسمی خود را از خردادماه 1398 آغاز نمود. هدف از تاسیس این انجمن گسترش و ارتقا علم و مهارت دانشجویان و توسعه مهارت های فردی و گروهی آنها از طریق ایجاد و پرنمودن خلاء های موجود بین آموزش تا حرفه داروسازی در دانشکده داروسازی یزد و آگاهی بخشی به عموم جامعه در ارتباط با بهداشت و سلامت و نقش داروسازان در این امر مهم بوده است. انجمن علمی دانشجویان داروسازی یزد در تیرماه  1398 به انجمن دانشجویان داروسازی ایران (ایفسا) پیوست و از آن پس در پروژه های مختلف ایفسا همکاری داشته است.

فاطمه ابوالحسینی
دبیرکمیته تبادل دانشجویی
برنامه تبادل دانشجوی ایفسا (SEP)(Student Exchange Program) گسترده ترین پروژه ی ایفسا محسوب می شود و در این پروژه فدراسیون بین المللی دانشجویان داروسازی دنیا کارآموزی های حرفه ای را در بیمارستان ،داروخانه و … در سراسر دنیا ارائه می دهد و سالیانه برای بیش از 8222 دانشجو در سراسر دنیا این موقعیت فراهم می شود تا بتوانند در زمینه ی رشته ی داروسازی تجربه کسب کنند.
 جناب آقای محمدرضا ملک احمدی
دبیر کمیته سلامت عمومی

کمیته سلامت عمومی ایفسا در راستای افزایش سطح آگاهی جامعه و نیز افزایش مهارت و دانش و توانمندی دانشجویان داروسازی به جهت رویارویی با چالش های روز جامعه در زمینه های مختلف بیماری ها مانند بیماری های جنسی یا COVID-19 ، داروها و تاثیر آنها مثل مقاومت آنتی بیوتیکی و مبارزه با داروهای تقلبی فعالیت های مختلفی در قالب برگزاری کمپین ، همایش و … برگزار می نماید.

عرفان آقاباباییان
رابط پردیس بین الملل

مسئولیت رابط پردیس بین الملل ایجاد ارتباط بین دانشجویان داروسازی پردیس بین الملل و ایفسا از طریق تعریف و برگزاری پروژه های مختلف در این مرکز، عضوگیری ، انجام اطلاع رسانی ها و فراخوان ها به این دانشجویان می باشد.

زهرا باقری
دبیر کمیته آموزش

کمیته آموزش با توجه به نقش اصلی آموزش در اغلب رویداد ها در همکاری با دیگر رویداد ها و یا به صورت مستقل اقدام به برگزاری و انجام فعالیت های مختلف بسیاری می نماید که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– برگزاری کارگاه ها و وبینار های اموزشی به منظور ارتقا مهارت و دانش دانشجویان داروسازی
– برگزاری پروژه های مرتبط با اموزش در داروسازی
– بررسی کیفیت و متد اموزشی سیستم اموزش داروسازی کشور و سایر کشورها در همکاری با کمیته تحقیقات

مطهره نایب زاده
دبیر کمیته تحقیقات

کمیته تحقیقات ایفسا در شهرهای زیادی مشغول به فعالیت هایی مثل برگزاری کارگاه ها، مجموعه نشست ها، ژورنال کلاب ها، وبینارها و سمینار های حوزه دارو، سلامت، کازمتیک و سلولهای بنیادی می باشند. کمیته تحقیقات یزد تا کنون اقدام به فعالیت هایی همچون همکاری در برگزاری مدرسه صنعت و کارگاه آشنایی با زبان مقالات را داشته است. این کمیته در نظر دارد با گردهمایی دانشجویان فعال داروسازی یزد در ادامه کار خود جلسات ژورنال کلاب، مجموعه کارگاه های مهارت های داروخانه از جمله نسخه خوانی و OTC Therapy نیز برگزار نماید.

محمد حسن فخاری
دبیر کمیته ارتقا حرفه ای

فعالیت های کمیته ارتقا حرفه ای به صورت مستقل و یا در همکاری با سایر کمیته های ایفسا به فعالیت های متنوعی می پردازد از جمله:
– افزایش سطح آگاهی مردم از وظایف داروساز،شناساندن هر چه بهتر داروسازان به مردم و تشویق آنها به ارتباط با داروساز و پرسیدن سوالات خود با برگزاری کمپین های آگاهی بخشی
– ارتقا سطح دانش و مهارت های دانشجویان در راستای آینده شغلی آنها مانند داروخانه ،صنعت، بیمارستان، پژوهشکده ها و… با برگزاری کارگاه های مختلف و برگزاری رویداد های ترکیبی و برگزاری رویداد های مشاوره داروسازی

مهدی سلطانی
دبیر کمیته مدیا دیزاین

کمیته مولتی مدیا و دیزاین مسئول طراحی سایت و رسیدگی به کارهای مربوط به سایت ، بنرها و پوستر ها است همچنین در کارهای مربوط به تبلیغات و به روز رسانی های انها همکاری میکند در فعالیت های مربوط به ادیت ترجمه طراحی ها و مدیا بصورت مستقیم دخالت دارد و همچنین وظیفه دارد از کیفیت کارهای مربوطه اطمینان حاصل کند. فعالیت های این کمیته عموما به صورت مستقل نبوده و در همکاری با دیگرکمیته ها است.

مریم تاجی
دبیر کمیته روابط عمومی

کمیته روابط عمومی ایفسا مسئول برقراری ارتباط با سایر دانشگاه ها درخصوص فعالیت های اجرایی، ارائه فراخوان و مدیریت پذیرش و ثبت نام، مدیریت زمان ، تبلیغات ، تعیین و تدوین سرتیفیکیت ها ، نظر سنجی و برگزاری جلسات هم اندیشی می باشد . کمیته روابط عمومی همچنین مسئولیت برگزاری فعالیت هایی همچون برگزاری جلسات هم اندیشی ، معرفی نهاد ایفسا ، فراخوان های مجازی و محیطی ، فراخوان های متعدد برای عضو گیری در ایفسا را داشته است .

مطهره سادات امیری
دبیر کمیته مالی

فعالیت های کمیته مالی به صورت مستقل و هم در همکاری با دیگر کمیته ها تعریف میشود، و پیش از برنامه ریزی و اجرای یک پروژه حمایت ها، منابع مالی و اسپانسرینگ و هزینه های مربوط به پروژه توسط این کمیته مورد بررسی و تایید قرار می گیرد.