معرفی دانشگاه داروسازی یزد

در پی تلاشها و پیگیریهاي خستگي ناپذير مسوولان دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد جهت آماده سازي فضاي فيزيکي مناسب در پرديس دانشگاه و تهيه بستر لازم و مقدمات تشکيل دانشکده داروسازي، سرانجام در دولت نهم جمهوري اسلامي موافقت اصولي با تاسيس دانشكده داروسازي يزد صادر شد. به دنبال آن در سرفصل بهار علم و دانش و در آغازين روزهاي مهرماه ۱۳۸۸ ، همزمان با افتتاح سايت پرديس دانشگاه علوم پزشكي، دانشكده داروسازي افتتاح شد و كار خود را با پذيرش ۲۶ دانشجو آغاز كرد. اميد است با پيشرفت و شكوفايي روز افزون خود،‌اين دانشكده بتواند كمكي براي پيشرفت و گسترش علم و دانش در اين مرز و بوم باشد
. ماموریت اصلی تربیت دانش آموختگانی است که مي توانند در نظام هاي بهداشتي و تامين سلامت و آموزشي ، پژوهشي ، برنامه ريزي و خدماتي مربوط به داروها انجام وظيفه کنند با تربيت اين نيروها تامين سلامتي پيشرفت خواهد داشت . همچنین با استفاده از متدها و تکنیکهای جدید ساخت دارو و ارائه مشاوره به تشخيص درمان و پيش گيري از بيماري ها کمک مي شود. بطور كلي اين رشته بر خلاقيت ، نوآوري ، كارگروهي و اخلاق حرفه اي نيز تاكيد دارد.

دانشکده داروسازی در شهر یزد که میعادگاه قنات و قنوت و قناعت است، قرار گرفته است این دانشکده در شهريور ماه۱۳۸۸ هجري شمسي در پرديس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شهيد صدوقي يزد به منظور تامين نياز كشور به داروساز تاسيس شد ، دانشكده داروسازي يزد در حال حاضر متشكل از ۵ گروه آموزشي شامل شيمي دارويي ، فارماسيوتيكس، فارماكولوژي، فارماكوگنوزي و داروسازي باليني مي باشد.

گروه های آموزشی دانشکده با استفاده از توان بالای اعضاء هیات علمي و با وجود کمبود امکانات فيزيکي خود در تلاش مي باشد تا از طريق برنامه آموزشي ، پژوهش هاي بنيادي و كاربردي و ارائه خدمت ، دانش داروسازي را در جهت حل مشكلات كشوري به كارگيرند و سهم به سزايي در توسعه و شكوفايي علمي كشور به خود اختصاص دهند.

 

در ادامه تصاویری از دانشکده داروسازی یزد را مشاهده میکنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *